Connect with us

نړۍ

صدمین روز حملات رژیم صهیونیستی اسرائیل بر غزه؛ بیش از ۲۳ هزار فلسطینی به شهادت رسیده اند

Published

on

۱۰۰ روز از بمباران رژیم صهیونیستی اسرائیل، به نوار غزه و جنایات این رژیم علیه بشریت و مردم مظلوم غزه می‌گذرد.
وزارت صحت فلسطین می‌گوید، تاکنون در اثر حملات هوایی رژیم صهونیستی، ۲۳ هزار و ۸۴۳ تن شهید ، ۶۰ هزار و ۳۱۷ تن دیگر زخمی شده اند و هزاران تن دیگر مفقود و یا هم در زیر آوارهای خاک اند.
این وحشت و خشونت از بسیاری جهات در قرن بیست‌ویکم بی‌پیشینه تلقی می‌شود در همین حال در این قرن، افراد ملکی بی‌گناه زیادی قربانی شده اند. نیروهای رژیم صهیونیستی اسرائیل، به حملات بی‌امان هوایی، زمینی و دریایی به مناطق مختلف نوار غزه ادامه داده اند و شهرخان یونس همچنان زیر حملات شدید قرار دارد.
ارسال کمک‌های بشردوستانه و مواد غذایی به نوار غزه دشوار است و مردم آن با یک فاجعه انسانی بزرگ روبرو هستند.
بربیناد گزارش‌ها؛ رژیم صهیونیستی اسرائیل می‌خواهد از کمبود غذا و گرسنگی به عنوان ابزاری برای تسلیم شدن مردم غزه استفاده کند.
هم‌چنان در این ۱۰۰ روز جنگ در غزه بیش از ۱۰ هزار کودک نیز به شهادت رسیده اند.
اخیراً سازمان جهانی غذا، نسبت به فاجعه بشری در غزه هشدار داده و اعلام کرده است که گرسنگی در سراسر غزه گسترش یافته و مردم نمی‌توانند هیچ غذایی پیدا کنند.
مردم در نوارغزه ۸۳ تا ۹۷ درصد بی‌خانه اند هم‌چنان غذای کافی ندارند و حدود ۹۰ درصد خانواده‌ها نمی‌توانند در یک شبانه روز غذا پیدا کنند.
اما محاصره غزه توسط نیروهای رژیم صهیونیستی اسرائیل هم‌چنان ادامه دارد و ارسال کمک‌های بشردوستانه، مواد غذایی و صحی به این منطقه با مشکل جدی مواجه شده و باشندگان غزه با کمبود شدید مواد غذایی مواجه شده اند.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *